Kdo jsem

Porodni asistentka Krnov

Jmenuji se Šárka Janáčová, jsem privátní porodní asistentka. Žiji se svým manželem, dvěma dětmi a psí smečkou v Krnově.

Provázím ženy obdobím těhotenství, porodu a mateřství. Těhotenství a porod chápu jako projev zdraví, ke kterému není třeba přistupovat jako k nemoci. Věřím ve schopnost každé ženy přivádět děti na svět.

Mou snahou je pečovat o ženu respektujícím způsobem s ohledem na její soukromí, emoce, přání. Umožnit ji podmínky, aby se cítila bezpečně a pohodlně. Ráda poradím, podpořím, dodám sebevědomí ženě i partnerovi.

 Proč dělám porodní asistentku?

Protože, mě práce PA baví a uspokojuje. Dělám ji ráda, od srdce a s upřímností.

Kde aktuálně působím a proč právě zde?

Práci porodní asistentky dělám celý svůj život, a to od roku 1992. Po ukončení svého studia v Olomouci jsem se vrátila zpátky do Krnova a nastoupila na gynekologicko – porodnické oddělení, kde působím do současné doby. V Krnově jsem se totiž narodila, vyrostla a vdala se. Mám vedle sebe úžasného manžela a skvělé děti, jejichž podpora a pomoc mi pomáhá stále se rozvíjet. 

V Krnově je ale především jedna z nejlepších porodnic v celé republice. 

Již řadu let v maximální míře podporuje porod přirozenou cestou, respektuje porodní přání, ranou vazbu matka – dítě ( bonding minimálně 2 hodiny po porodu, samopřisátí). Naprosto běžné jsou zde porody mimo lůžko v ideální pozici pro danou maminku (startovací poloha, žíněnka, na čtyrech, combitrac, vana, bazének a další). A tak to na čem řada porodnic teprve pracuje je zde již standardem a já mám to štěstí, že mohu být součástí toho.

Proč jsem se rozhodla pro privátní sektor?

Ve svých letech, po letech zkušeností na porodním sále chci zkusit i něco nového, co mi pomůže jednak objevovat nové věci, jednak pomoci rodičkám projít porodem tak, aby to byl jeden z jejich životních zážitků. Určitě je obrovským benefitem této formy spolupráce možnost být od začátku do konce porodu s maminkou, s kterou se již známe z předporodních setkání a nebýt zároveň limitována časovým rozpětím klasické pracovní doby od-do.  Toto má obrovský vliv na pohodu maminky a uvolnění hormonu lásky oxytocinu, tedy hladký a přirozený průběh porodu.

Své vědomosti a zkušenosti, chci využívat při dalších a dalších krásných porodech.

 Co mě osobně přináší poslání porodní asistentky?

Spokojenost žen, jejich krásné porody mě vždy posílí a posunou dál v profesním i osobním životě a ujišťují mě v tom, že to co dělám, má smysl.

 Co chci předat svým klientkám?

Chci jim předat úžasný zážitek ze svého porodu.

Moje vzdělání:

  • 1990 Střední zdravotnická škola v Krnově v oboru zdravotní sestra
  • 1992 Pomaturitní kvalifikační studium v Olomouci v oboru porodní asistentka
  • 2006 Pomaturitní specializační studium v Brně v oboru porodní asistence
  • 2011 Vysokoškolské vzdělání na Lékařské fakultě Ostravské univerzity v Ostravě v oboru porodní asistence

 

 


Warning: Undefined variable $name in /data/web/virtuals/186446/virtual/www/wp-content/themes/winter-solstice/functions.php on line 72

WordPress Theme by sumowp.com