Nabízené služby

  • První informativní, seznamovací schůzka

Naše první setkání bude informativní a seznamovací. Představím vám sebe i krnovskou porodnici, jak to u nás vypadá a funguje. Určitě je výhodou navštívit prostředí porodního sálu, novorozenecké oddělení a odd. šestinedělí. Exkurzí provází pravidelně vrchní sestra paní Petřeková Lenka. Termíny jsou dostupné na stránkách porodnice Krnov. Po této schůzce se blokuje termín porodu v kalendáři a hradí se rezervační poplatek.

  • Předporodní konzultace k porodu

Další naše setkání bude přibližně 6-8 týdnů před porodem.

Vyslechnu si vaše představy  k porodu. Spolu si projdeme porodní přání. Vše si důkladně probereme a vysvětlíme si , co je reálné a možné splnit a podpořit vás.

Připravíme si dokumenty k porodu, spolu vyplníme předpříjem do porodnice, pro urychlení příjmu k porodu (viz.níže možnost stáhnout formulář). Nachystáme tašku do porodnice, vše potřebné pro maminku, tatínka i děťátko.

Formuláře ke stažení:

Práva pacienta

Příjem rodičky

Souhlas hospitalizace

Souhlas rodičky s doprovodem

 

  • Pohotovost

Od 38.týdne, resp. 14 dní před porodem již držím pohotovost. Připravena kdykoliv s vámi vyrazit do porodnice. Po celých 24h jsem na telefonu, kdy spolu můžeme konzultovat vaše dotazy, potřeby a pocity.

 

  • Péče o maminku při porodu

Při začínajícím porodu přicházíme do krnovské porodnice spolu na příjem, pokud to má maminka dál, jsem již na porodnici, kdy si dle předem vyplněného dotazníku chystám dokumentaci a čekám na její příjezd. Maminku v křesle napojím na KTG monitor, který snímá srdíčko děťátka, abychom věděli, jak se mu daří. Spolu vypíšeme dokumentaci k porodu. Ženu s partnerem ubytuji na pokoji a poté společně přecházíme na porodní sál.

Příjem k porodu – Užasná žena, která se těší na porod a při kontrakcích je stále usměvavá.

Porodní sál je vybaven polohovacími pomůckami, žíněnkou, vakem, ribstolem. Dále může využít různé míče, Combitrec ( závěsný sytém o který se může opřít), vanu, sprchu nebo porodní bazének.

Na porodním sále si uděláme příjemné prostředí, můžeme si pustit příjemnou, relaxační hudbu, využít solnou lampu a aromaterapii. K masáži používám bylinkové oleje.

první době porodní budeme společně hledat co nejpříjemnější úlevovou polohu. Důležitý je přitom dostatek tekutin, pocit klidu, ticha a soukromí. V první době porodní se žena může ponořit do bazénku, do vany nebo se masírovat vodou ve sprše, kde se skvěle uvolní.

Relaxační polohy

 

Parádní porodní vana

Ve druhé době porodní spolu najdeme co nejpohodlnější polohu, ve které bude chtít své miminko porodit. Může to být v sedě na porodní stoličce, ve stoje u ribstolu, na boku, v kleku na žíněnce nebo na vaku, na lůžku, v podřepu, na Combitrecu – v sedě nebo zavěšená v popruhu. Také může porodit přímo do vany nebo bazénku.

Stolička

 

Bazének

 

Combitrec
Klasická polohovací postel

Po porodu si maminka ihned sama pokládá miminko na své tělo, přitom se zhodnotí Apgar scóre. Děťátko zůstává nepřetržitě na těle matky ( bonding ) minimálně dvě hodiny (ukázkové foto zde v galerii spokojenost po narození). Po dotepání  pupečníku vyčkáme na vypuzení placenty.

Žena po porodu odpočívá na porodním sále ještě dvě hodiny, kdy sleduji, zda nekrvácí a zavinuje se jí děloha. Děťátko necháme doplazit k prsu (samopřisátí) nebo najdeme vhodnou polohu k přiložení k prsu.

Pokud se žena cítí dobře, po dvou hodinách vstane a jdeme do sprchy. Potom se přesuneme na pokoj.

Když je maminka ve sprše, tatínek jde s děťátkem na novorozenecké oddělení, kde asistuje u vážení, měření a koupání. Miminko  se oblékne a zabalí do peřinky a s tatínkem odchází za maminkou na pokoj, kde pokračují ve 24hod roomingu.

Následně rodiče podepíší Hlášení o narození pro Český statistický úřad, podle kterého se na matrice vyhotoví rodný list dítěte.

 A dále si jen užívají svého rodičovství a krásného zážitku ze skvělého porodu.

Během šestinedělí jsem ženě kdykoliv nápomocna s kojením a péči i radou o ni i její děťátko

 

  • Plavání v těhotenství  

Probíhá v malé skupině, nejde o plavání jako takové, ale spíše o uvolnění a protažení s nácvikem dýchání k porodu.  Plavání aktuálně probíhá v Racek Studio v Krnově.  Přihlásit se je možné telefonicky přímo u mne. Cena jedné lekce je 80 Kč. Aktuální termíny jsou k dispozici zde.

Plavání maminky Krnov
Plavání maminky Krnov

Dle Vaší příslušné pojišťovny lze čerpat příspěvky v rámci těhotenství právě na aktivity typu plavání, příprava k porodu, účast otce u porodu a další. Doporučuji si prověřit v rámci Vaší pojištovny, na co máte nárok :o)  Příkladem viz  VZP , Vnitro, Revírní bratrská .

 

  • Cvičení pro těhulky

Probíhá v malé skupině, nejde o cvičení a posilování jako takové, ale spíše o uvolnění a protažení s nácvikem dýchání k porodu. Cvičení probíhá v Antarescentru v Krnově, kde lze také sledovat termíny a provést rezervaci. Cena jedné lekce je 100 Kč.


Warning: Undefined variable $name in /data/web/virtuals/186446/virtual/www/wp-content/themes/winter-solstice/functions.php on line 72

WordPress Theme by sumowp.com