Reference 2022

Sarah

Den, kdy jsem přivedla na svět svou druhou dceru, změnil úplně můj pohled na porod a spojitosti s ním. Šárka je prostě profesionál a upřímně lituji, že moje první dcera neměla tak krásný příchod na svět. Přístup jaký má personál v porodnici může ovlivnit mnoho, jak průběh porodu, tak celkovou psychiku rodičky. 


Všechno to začalo tím, kdy jsem podruhé otěhotněla a blížící se termín porodu mě začal natolik děsit, že jsem vnitřně panikařila a v hlavě si dělala svůj vlastní scénář druhého porodu. Velice mi byl doporučována Nemocnice Krnov a ještě lépe se soukromou porodní asistentkou Šárkou. Držela jsem papírek s telefonním číslem a doufala, že to zvedne někdo příjemný, taky tak bylo. Hned po tel. konzultaci  jsem věděla, že chci rodit se Šárkou a moc jsem se těšila na to, až se potkáme osobně. Zanedlouho se tak stalo a probraly jsme veškeré mé obavy, mé přání a celou předporodní přípravu. A teď už se jen čekalo na den D.

Když se mi něco nezdálo, Šárka byla pořád na příjmu a vždy ochotná semnou vše probrat. A bylo to tady… bolesti po 5 minutách a po sprše i napářce bolest sílila. Doma s dcerou jsem se neuměla uvolnit, proto mi Šárka doporučila sbalit chlapa a dorazit do porodnice, kde budu mít klid a soustředit se na sebe i miminko. Když jsme dorazili do porodnice, porod se mi stresem téměř zastavil. Prostě nic. Šárka mě vyšetřila s paní úžasnou Dr. Kupkovou a otevřená jsem byla na 2 cm. Dostala jsem kapačku na streptokoka, který mi vyšel pozitivní a dohodly jsme se, že půjdeme na pokoj, tam uděláme klystýr a pak napářku. Po chvilce se mi to hezky zase rozjelo, ale otevírání šlo celkem pomalu. Každé vyšetření jsem doufala, že budu otevřená aspoň o 1 cm, ale pořád nic.

Na bolest mi neskutečné pomohla teplá vana a kdybych tím horkem potom skoro neomdlévala, tak bych asi i uvažovala o porodu do vody 🙂 Po další kontrole zase nic, hlavička úplně dole, ale čípek tuhý. Šárka mi proto nabídla, že mi může něco píchnout na změkčení čípku (doufám, že si to pamatuju dobře) a potom dáme druhé ATB. Začínalo se to trochu hýbat, ale stále úplně nic moc, proto jsme se dohodly na píchnutí plodové vody a jejda to začalo to pravé ořechové au au. Najednou jsem byla na 5 cm a už to jelo 🙂 Nejvíce na bolest mi pomáhalo houpání v bocích a na křížové bolesti masáž. Co chvilku jsem střídala polohy, které mi Šárka poradila a bolesti se daly mnohem lépe přežít než u prvního porodu.

Gravitace zafungovala a už jsme vyhledávaly pozici, ve které budu tlačit a budu se v ní cítit nejlépe. Nakonec zvítězila stolička, kde jsem seděla a byla opřená o partnera. Šárka mi po celou dobu tlačení nahřívala hráz teplým obkladem a bez toho bych už rodit nikdy nechtěla! 😅 prostě boží! Celkově to tlačení v této poloze bylo hrozně ulevující pocit. U prvního porodu v leže si to takto nepamatuji. Šárka mi nabídla jestli si nechci sáhnout na hlavičku, abych věděla, jaký kousek nás dělí od toho, abychom byly se Sárinkou spolu. A přesně tohle byl ten moment uvědomění co se opravdu děje a začala jsem se naplno soustředit a vnímat jak hlavička rotuje dolů.

V tom totálním vyčerpání, kdy jsem mezi kontrakcemi zvládla usnout i na půl minuty, jsem sebrala veškerou sílu a malá byla venku ♥️A pak to nejkrásnější za odměnu… 2 hodiny jsem měla malou na sobě a mazlily jsme se. Jizva sice praskla, ale s tím jsme se Šárkou počítaly, kvůli velkému poranění z prvního porodu. Po dvou hodinách vzal tatínek malou okoupat a zvážit. Šárka mi pomohla do sprchy a hurá na pokoj ❤️Tam už nás čekal tatínek se Sárinkou. Se Šárkou jsme ještě poklábosili a rozloučili se♥️ Pak už jsem si jen užívala voňavé miminko, úžasné sestry jak na šestinedělí, tak na novorozeneckém a taky výborné jídlo, které mě opravdu mile překvapilo.

A jestli někdo právě teď čte tento porodní příběh a zvažuje porod se Šárkou, tak neváhejte!! Pro mě to bylo nejlepší volba a rozhodně nebudete litovat.♥️ A Šárko, tobě snad jen… Děkuji ♥️

Sára

Esmée

Při mém druhém těhotenství jsem hledala porodní asistentku.

Jelikož u prvního porodu nesplnila moje očekávání. 

Dostala jsem doporučení na Šárku, u které jsem při první schůzce věděla že je to ona. A jelikož jsem chtěla rodit opět v Krnově tak to byla úžasná kombinace.

Šárka je nejenom úžasný člověk, ale profesionál ve své profesi.

Do teď lituji ,že jsem o ní nevěděla dřív a mohla s ní rodit i poprvé.

Porod – kontrakce jsem měla asi od desíti hodin od rána asi po sedmi minutách. Ještě jsem doma stihla uklidit, umýt nádobí atd.. :-))

Po obědě se zintenzivnily a já si myslela, že to bude probíhat jako u toho prvního kdy jsem byla ještě den i noc doma a pak se jelo. Ale omyl bylo vše mnohem rychlejší :-))

V 15:00 h jsem volala Šárce, že mám kontrakce asi po sedmi minutách tak ať ví, že večer asi přijedeme :-)) Že se půjdu nahřát do sprchy a dám jí vědět. Šárka mi říká a jsi si jistá? Nechceš raději přijet hned? A já né v pohodě ještě to není tak strašný :-))

No ve sprše se intervaly zkrátily. Vylezla jsem ze sprchy a volá Šárka tak co jak jsi na tom? A já že jedeme.

Už se to nedalo vydržet. Do Krnova cca 1h. V autě už jsem nevěděla co mám dělat, měla jsem pocit ,že už mám hlavičku mezi nohama. Manžel jel jako blázen. Kontrakce co minutu. Myslela jsem ,že tam nestihneme ani dojet. 

Dorazily jsme před porodnici, vyjeli do druhého patra a už jsem bolestí nemohla ani vystoupit. Ve výtahu mi praskla voda a už jsem cítila hlavičku.

Šárka přiběhla k výtahu a jen co jsem uslyšela její hlas tak jsem věděla, že jsem v nejlepších rukách.
Mluvila na mě klidným hlasem a říkala že je vše v pořádku, ,,stihla jsi to´´.

Odvedla mě přímo na stoličku, rychle vyšetřila, naprosto věděla co má hned dělat. Mluvila na mě a řekla kam mám tlačit. Byla to rychlá akce, dvě zatlačení a malá byla venku. Takže od výtahu ani né 10 minut. :-))

Šárka byla naprosto úžasná , dala mě na postel a byla tam se mnou celé dvě hodiny bondingu, osprchovala a odvedla na pokoj. 

Takhle přesně jsi představuji porodní asistentku. Šárka naprosto splnila mé očekávání. A díky ní mám krásnou holčičku. Esmée 23.3.2022

Moc ti děkuji Šárinko a pokud budu rodit ještě třetí, tak se na tebe budu zase moc těšit. 

Z celého srdce děkuji :-))

Markéta

Vojtěch

Náš porodní příběh se stal díky Šárce nezapomenutelným zážitkem. Na Šárku jsem narazila při hledání porodnice, kde jsem chtěla porodit naše první miminko v co největší možné pohodě, klidu a důvěře, s respektováním porodního plánu a možností rodit v poloze, kterou sama zvolím. Takovou jsem našla po prozkoumání internetu a těch nejlepších recenzí v Krnově, který máme od nás z Olomouce 1,20 hod. jízdy autem.

Neodradilo mě to. Oslovila jsem ji v 13 tt. emailem poté, co jsem si prohlédla její stránky, kde na mě koukla moc sympatická ženská, ze které na mě dýchla právě ta důvěra, klid a jistota, zjistila, že pracuje jako privátní asistentka právě v krnovské porodnici a poprosila o možnost doprovodu k porodu, který jsem měla mít 31.1.2022. Rychle mi odpověděla, že ještě prostor má (zaplať pánbůh, dnes už vím, že si šárku rezervovat klidně od pozitivního těhu testu… 🙂 ).

Byla jsem o tom, že chci rodit s porodní asistentkou přesvědčená od toho, co jsem otěhotněla, cítila jsem potřebu mít u toho člověka, kterého budu znát a který mě podpoří, jak psychicky, tak znalostmi a praxí a to Šárka je. Věděla jsem taky, že se chci na porod opravdu dobře připravit, hodně jsem si toho nastudovala, absolvovala online předporodní kurzy, včetně hypnoporodního dýchání. S manželem jsme absolvovali exkurzi v porodnici, prohlédli si porodní sály a dohodli si schůzku, kde mi Šárka vše vysvětlí a řekne, jak by měla vypadat moje předporodní příprava.

Poctivě jsem postupovala přesně podle jejích doporučení-masírovala hráz, dělala bylinkové napářky, jedla datle, homeopatika, hýbala se, odpočívala. Jako prvorodička jsem měla v hlavě, že první porod bude běh na dlouho trať, ale opak byl pravdou. Všechno začalo 26.1. chvilku před půlnocí, kdy mě probudili poslíčci, jako už mnoho nocí předtím, takže jsem tomu nepřikládala moc důležitost. Šla jsem na záchod a tam začalo nečekané a několikanásobné vyprazdňování střev. To už mi začalo být divné, věděla jsem, že i tak může porod začínat. Pak začaly bolesti do zad. O půlnoci jsem šla manželovi ještě s úsměvem říct, že tohle už asi nezaspím. kontrakce začaly nečekaně rychle a po krátkých intervalech asi 2 minut.

V 0:30 už ze sprchy volám Šárce, že asi je to tady. Šárka mi klidným hlasem oznámila, že za hodinu + – se sejdeme v porodnici, ať už klidně vyrazíme. Mezi vlnami jsem se zvládla obléknout, manžel sebral tašky, autem pro mě přijel až před vchod domu, já se ufuněná nasoukala do auta a my v 1 hod. ráno vyrazili. Všechno nám hezky hrálo do karet, silnice v noci prázdné, takže cesta trvala nakonec 40 minut. Příjezd do porodnice, dobelhat k výtahu, Šárka usměvavá nás už před porodním sálem vítá. S manželem mi pomohli se svléknout, manžel dostal nemocniční zelený mundur a mě Šárka napojila na monitor. Vlny už chodily dost rychle za sebou a hodně intenzivní. Šárka mi řekla, že jsem otevřená už na 8 cm. Zuby nehty jsem vydržela 20 min. monitoru, přestože jsem se mohla hýbat po místnosti, vlny mě dost paralyzovaly a já byla ráda, že jsem na lůžku.

Pak Šárka nabídla, ať zkusíme horkou sprchu. Manžel mi ve sprše nahříval záda, já klečela na čtyřech, v tom lupnutí a praskla plodová voda. Přišla na chvíli velká úleva. Do pár minut to ale začal být teprve zápřah. Ani jsem si nestihla užít napářku, hudbu nebo aromaterapii, protože po chvíli na porodní stoličce opřená a už nutkavě tlačící mi Šárka pomohla najít lepší polohu na stoličce, nahřívala hráz-báječně ulevující věc, a já už přestala vnímat okolní svět, manžela. Ovládl mě nějaký plazí mozek, zapadla jsem hluboko do sebe a vnímala jen Šárku, která mě během vlny za vlnou klidně a pevně vedla až ke konci.

Držela jsem se jen jejího hlasu, který mi neustále připomínal: „jde ti to krásně, super! Jsi skvělá!“ Dala mi sáhnout na hlavičku a já věděla, že už jsme skoro v cíli. Pak si pamatuju, že řekla, ať se teď pořádně naštvu a dám do toho úplně všechno, že už to bude a maličký v 3:24 vyklouzl ven. Šárka mi ho hned podala do rukou a zázrak byl na světě. Pak přesun na lůžko, dotepat pupečník, manžel si přestřihl šňůru, vypudit placentu, 2 hodiny bonding v náručí, přisátí v červeném ručníku a objetí s manželem.

Vše v klidu a bez stresu, Šárka profesionální a úžasná. Bez nástřihu, jen přirozená malá trhlinka, kterou mi zasypala pudrem a zaledovala, že se zahojí sama. Od prvních bolestí celkem 3,5 hodiny, které nám Šárka pomohla zachytit do silné a krásné vzpomínky.

Děkujeme Ti z celého srdce a moc ráda s tebou příště znovu, bude-li možnost.    

Jolana Čurdová

Vojtíšek

Lukášek

Jako druhorodiče, kdy porod našeho prvního syna proběhl velice rychle a bez komplikací, jsme si na začátku druhého těhotenství neplánovali asistenci duly ani porodní asistentky. Vždyť jako zkušení rodiče už jsme spoustu informací a zkušeností měli, a první porod jsme také zvládli pouze s pomocí nemocničního personálu. Na druhou stranu já beru těhotenství a mateřství jako velikou příležitost učit se nové věci a vyzkoušet si něco nového, a ačkoli u prvního těhotenství jsem si přečetla několik knížek a absolvovala předporodní kurz, v průběhu druhého těhotenství jsem si uvědomila, že bych se chtěla dovědět zase něco více. Proto jsme se nakonec s manželem rozhodli absolvovat krásný předporodní kurz Jemného zrození, a pro asistenci u porodu jsme oslovili porodní asistentku Šárku Janáčovou z krnovské porodnice.  

Zpětně musím říct, že naše rozhodnutí bylo opravdu to správné. Šárka je úžasná osoba na pravém místě. Byla nám velikou oporou už během těhotenství a mohli jsme s ní bez problémů konzultovat veškeré naše dotazy. Jelikož je Šárka už velice zkušená porodní asistentka, tak nám na základě rychlosti mého prvního porodu poradila, že až přijde na věc, tak ať na nic nečekáme a jedeme do porodnice. No byla to opravdu rada nad zlato! Od prasknutí vody a první kontrakce jsme měli přesně 49 minut! 49 minut kdy musel můj manžel dojet domů z tréninku, sbalit tašky a mě do auta, dojet z Opavy do Krnova, vyjet se mnou výtahem do druhého patra, dojít se mnou na porodní sál, pomoci mě vysvléct se, a poprvé políbit svého nového syna. 

Naštěstí Šárka byla před naším příjezdem už dávno na místě a měla krásně připravený porodní sál, na kterém jsme během porodu byli jen já, manžel a Šárka. Během těch 10 až 15 minut, které jsem strávila na porodní židličce, stihla Šárka obstarat veškeré nutné formality kolem nově příchozí rodičky, instruovat manžela, a hlavně starat se o mě, aniž já bych si vůbec všimla, že stíhá ještě něco jiného. Ačkoli se všechno seběhlo bleskovou rychlostí, Šárka mi byla velkou podporou, nešetřila vlídným slovem a její nahřívání hráze při porodu byl pro mě doslova balzám. 

Ačkoli jsem měla u porodu moment lehké pochybnosti, nakonec se náš syn Lukáš narodil krásně, rychle, uvolněně a bez jakéhokoli poranění miminka či maminky. 

Děkuji Šárce, svému milovanému manželovi, a hlavně našemu synovi, za tak nádherný společný zážitek, na který nikdy nezapomenu. 

Lucie

Anita

Byla sobota a já už přenášela skoro týden, nestresovala jsem a říkala si stále, že to přijde samo. S manželem jsme šli dopoledne na výlet, doma jsem navařila, uklidila a bum něco se kolem 18té hodiny začalo dít. Po konzultaci s Šárkou jsme dospěly k závěru, že to bude rozjíždějící se porod. Zpráva “Dej si vanu, víno” mě potěšila nejvíc 😀 a tak jsem praktikovala. Kolem 21 hodiny už to nabíralo grády a já si teda umyla ještě poctivě vlasy, ať je v porodnici nepolekám. No a za další hodinu, kdy jsem se snažila odpočívat mi praskla voda. Volám Šari, že teda bych už radějc jela. Přijíždíme do porodnice hoďku před půlnoci a já prý byla na 4cm. Zbytek už mám trochu v mlze, šlo to rychle a malá byla po 2 hodině v noci na světe. Samozřejmě jsem hysterčila, nadávala.. tím se dodatečně omlouvám 😀 
Následovalo ihned přiložení malé, tatínek (tomu jsem nevěřila už vůbec) přestřihl pupeční šňůru a zašití jednoho venkovního stehu. Takže velké díky všem napářkám a masážím! 

Kde začít? Zítra to bude přesně měsíc od našeho dne “Dé”. Teprve a už! 
V momentě, kdy jsem otěhotněla a věděla, že vše je na dobré cestě, mi přišlo přirozené si najít k sobě onu osůbku, se kterou chci sdílet svůj porod.. tedy kromě mého manžela 🙂 který to nakonec nad mé očekávání bravurně zvládl 😀 
Rodit v Krnově pro mě byla jasná volba od začátku, mrkla jsem na FB porodnice a tam mi vyskočila Šárka. Neváhala jsem a dál nehledala. Napsala jsem ji a v mžiku mi přistála odpověď, že v mém termínu bude mít čas. Proběhlo první, druhé setkání, rady, doporučení a vše hrálo jak má. Zaplať pánbůh za ní, seslalo mi ji samo nebe 🙂 trochu klišé, ale je to tak. 

Šup na pokoj, za tři dny domů a žijeme si Nový život. Je to jízda, ale krásná jízda. 

Tím Ti Šari ještě jednou moc děkuju, děkujeme. 
A kdo váhá? Neváhejte, takovou porodní asistentku jen tak nenajdete! 

♥️ 

Anita

Warning: Undefined variable $name in /data/web/virtuals/186446/virtual/www/wp-content/themes/winter-solstice/functions.php on line 72

WordPress Theme by sumowp.com